Dr. Séllei Nóra Katalin

Dr. Séllei Nóra Katalin egyetemi tanár

Szervezeti egység Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Angol-Amerikai Intézet, Brit Kultúra nem önálló Tanszék
Központi telefonszám +36 52 512 900 / 22495
Épület, emelet, szobaszám Főépület (Egyetem téri Campus), 1. emelet, 116/4 (oktatói szoba)
Fogadóórák Május 17-július 2: csütörtök 1-2; kivéve: július 1: 12.30-13.30; online: https://unideb.webex.com/meet/sellei.nora; (amennyiben az online fogadó órámra kíván "jönni", kérem, jelezze emailben legkésőbb 24 órával a fogadó órát megelőzően)
Szakmai önéletrajzPublikációs listaÖsszes kurzus

Kutatási és oktatási területe a tizenkilencedik és huszadik század angol irodalma, azon belül pedig az angol írónők munkássága (prózája és önéletrajza), amelyet a feminista és a posztstrukturalista elméletek szemszögéből vizsgál. Öt monográfiát, hét szerkesztett kötetetet és több mint száz tanulmányt és recenziót publikált Magyarországon és külföldön, valamint szépirodalmi fordításai is jelentősek. Legutóbbi monográfiája: A másik Woolf: Kulturális (ön)reflexivitás Virginia Woolf harmincas évekbeli szövegeiben (Debreceni Egyetemi Kiadó, 2012). A Gendertudományi Központ vezetője és a Magyar Anglisztikai Társaság elnöke.

Frissítés dátuma: 2021.06.24.