Dr. Glant Tibor

Dr. Glant Tibor egyetemi docens

Szervezeti egység Észak-amerikai Tanszék, Angol-Amerikai Intézet, Debreceni Egyetem
Központi telefonszám +36 52 512 900 / 22507
Épület, emelet, szobaszám Főépület (Egyetem téri Campus), 1. emelet, 120/2 (oktatói szoba)
Fogadóórák kedd 15-16, péntek 12-13, valamint megbeszélés szerint
ÖnéletrajzPublikációkKurzusok

Glant Tibor diplomáját a Debreceni Egyetemen (KLTE) szerezte történelem-angol szakon. MA és PhD fokozatot az angliai University of Warwickon szerzett történelemből. 1991 óta tanít amerikai civilizációs, filmes és történelmi kurzusokat, valamint az amerikai-magyar kapcsolatok történetét. 2002 és 2017 között tanszékvezetőként szolgált. 2008-ban habilitált a Debreceni Egyetemen, az Amerikanisták Magyarországi Társaságának elnöke 2013 óta. Magyarországon kívül tanított még Angliában, Németországban, Hollandiában, Romániában és az Egyesült Államokban is. Számos könyvet írt az első világháborúról és Trianonról, 1956-ról, az Amerikáról szóló utazási irodalomról és a Szent Korona amerikai „kalandjáról”. Debrecenben él feleségével és kislányával.

Frissítés dátuma: 2022.02.02.