Dr. Lénárt-Muszka Zsuzsanna

Dr. Lénárt-Muszka Zsuzsanna tanársegéd

Szervezeti egység Észak-amerikai Tanszék, Angol-Amerikai Intézet, Debreceni Egyetem
Központi telefonszám +36 52 512 900 / 22069
Épület, emelet, szobaszám Főépület (Egyetem téri Campus), 1. emelet, 118
Fogadóórák kedd 14.00-15.00, péntek 10.00-11.00
ÖnéletrajzPublikációkKurzusok

Dr. Lénárt-Muszka Zsuzsanna tanársegédként dolgozik a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézetének Észak-amerikai Tanszékén. A Debrecei Egyetemen amerikanisztika szakon szerzett MA fokozatot 2012-ben, valamint tanári MA fokozatot 2017-ben. Doktori fokozatát 2021-ben szerezte a Debreceni Egyetemen a Mothers in the Wake of Slavery: The Im/possibility of Motherhood in Post-1980 African American Women’s Prose (Anyák a rabszolgaság után: Az anyaság lehetősége és lehetetlensége afroamerikai írónők 1980 utáni prózájában) c. disszertáció megvédésével. Kutatási területe az anyaság és anyai testek reprezentációja a kortárs amerikai irodalomban és vizuális kultúrában, valamint a fekete feminizmus, afropesszimizmus, és kanadai irodalom. Főként amerikai irodalom és kultúra, módszertan, és üzleti angol témákban tart kurzusokat.

Frissítés dátuma: 2022.01.31.