Dr. Virágos Zsolt

Dr. Virágos Zsolt, MTA-doktor, nyugalmazott egyetemi tanár

Szervezeti egység Észak-amerikai Tanszék, Angol-Amerikai Intézet, Debreceni Egyetem
Központi telefonszám +36 52 512 900 / 22069
Épület, emelet, szobaszám Főépület (Egyetem téri Campus), 1. emelet, 118
ÖnéletrajzPublikációkKurzusok

Irodalomtudós, kultúrtörténész, társadalomtudós, egyetemi tanár, akinek eddigi szakmai–tudományos tevékenysége több mint három évtizeden át elsősorban az amerikanisztika tárgyköreiben valósult meg. Több amerikanisztikai monográfia és tankönyv szerzője. Szakmai érdeklődésének fő területei: az amerikai társadalmi tudat kérdéskörei, az USA irodalmának története, az amerikai Dél irodalma, a fekete–amerikai etnikum kultúrája, kisebbségi irodalmak, jellemsztereotípia, mítosz és társadalmi tudat, mítosz és irodalom, ikonográfia. Eddigi oktatási tevékenységét a Debreceni Egyetem Angol–Amerikai Intézetének Észak–amerikai Tanszékén―illetve mindezek jogelődje, az egykori debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Angol Tanszékén―fejtette ki. Meghívott oktatói munkatársként, vendégtanárként több éven át tanított USA-beli (Indiana Egyetem, Minnesota Egyetem) és európai felsőoktatási intézményekben (a finnországi Joensuu Egyetem, a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem). A Magyar Anglisztikai Társaság (HUSSE) egykori elnöke, az Országh László–díj kuratóriumának jelenlegi elnöke. Egységvezetőként több éven át számos posztot (tanszékvezető, intézetigazgató, dékánhelyettes) töltött be.

Frissítés dátuma: 2021.01.25.