Dr. Csépes Ildikó

Dr. Csépes Ildikó adjunktus

Szervezeti egység Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Angol-Amerikai Intézet, Angol Nyelvpedagógiai és Szakmódszertani Tanszék
Központi telefonszám +36 52 512 900 / 22165
Épület, emelet, szobaszám Főépület (Egyetem téri Campus), 1. emelet, 113 (oktatói szoba)
Szakmai ÖnéletrajzPublikációs listaKurzusok

Fokozat: Ph.D

Fogadó óra: Szorgalmi időszak: csütörtök 13.00-13.50 és péntek 12.00-12.50

Csépes Ildikó fő oktatási és kutatási szakterülete az idegen nyelvi mérés és értékelés. Ph.D fokozatát is ebben a témakörben szerezte 2003-ban. 2004 január és 2014 július között tagja, az utolsó 6 évben elnöke volt az Oktatási Hivatal alá tartozó Nyelvvizsgát Akkreditáló Testületnek. Az Angol Nyelvpedagógiai és Szakmódszertani Tanszék vezetője és a BA képzés nyelvi alapvizsgájának koordinátora. Egyéb szakmai érdeklődése és kutatási területei: nyelvtanulási elméletek, nyelvoktatási áramlatok és módszerek; alkalmazott nyelvészet, melynek fókuszában a nyelvpedagógia áll. Az Erasmus+ által támogatott, 2015 szeptember és 2018 szeptember között futó díjnyertes (British Council ARAG) TALE projekt (Teachers’ Assessment Literacy Enhancement) magyarországi partnere.

Frissítés dátuma: 2021.01.29.