Videók

DErbi 2018
A Debreceni Egyetem dolgozóinak és családtagjainak hagyományos napjáról készült összefoglaló videoja
Debreceni Egyetem 2018
Hallgatói létszámát tekintve a legnagyobb, és az ország legrégebbi felsőoktatási intézménye a DE

27 May
Deme Tamás: Miért nem nevelheti az értelmiség az ifjúságot? című Karácsony Sándor pedagógus, pszichológus, nyelvész munkásságát méltató tanulmánykötet bemutatójával tiszteleg Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete az egyetem egykori professzora előtt, születésének 130., halálának 70. évfordulója alkalmából.
26 May
„...a való nemzeti poézis eredeti szikráját a köznépi dalokban kell nyomozni" - Az egységes nemzeti kultúra megteremtésének alternatívái a 19. században címmel S. Varga Pál akadémikus, irodalomtörténész tart előadást a KLTE Baráti Kör szervezésében.
26 May
Idén a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Néderlandisztika Tanszéke rendezi 11 ország részvételével a Közép-Európai Néderlandista Szövetség (COMENIUS) online szakmai tanácskozását, amelyen előadások hangzanak el a holland nyelveszet, az irodalomtudomány, a kultúra és a nyelvoktatás témakörében.
25 May
„Szignáltranszdukció a petesejt aktivációja során” címmel tart előadást Macháty Zoltán, a Purdue Egyetem Állattudományi Intézetének egyetemi tanára, a Debreceni Egyetem díszdoktora a DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományii és Környezetgazdálkodási Kar szervezésében.