Tanársegédi állás

A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézet, Angol Nyelvészeti nem önálló Tanszék pályázatot hirdet tanársegéd munkakör ellátására.

A jogviszony típusa: munkaviszony

A jogviszony időtartama: határozott, 2022.09.01-től 2025.08.31-ig

 Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő

 A munkavégzés helye: Hajdú-Bihar megye, 4032 Debrecen, Egyetem tér 1.

A munkakörbe tartozó, illetve vezetői megbízással járó lényeges feladatok:

  • Angol nyelvű szemináriumok tartása nyelvi készségfejlesztés, angol nyelvtan, valamint angol és általános nyelvészet témakörben, illetve a tanárképzés nyelvészeti relevanciájú kurzusainak területén,
  • Részvétel az Angol-Amerikai Intézet specializációs és egyéb képzéseiben,
  • Részvétel a tanszéki tehetséggondozásban, a tudományos utánpótlás nevelésében és a tanszéki rendezvények szervezésében,
  • Aktív tudományos, publikációs és pályázati tevékenység folytatása, részvétel a hazai és nemzetközi tudományos közéletben.

Alapbér és juttatások: Az alapbér megállapítására és a juttatásokra a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény és a kapcsolódó ágazati jogszabályok, valamint az intézmény egyéb belső szabályozó dokumentumainak rendelkezései az irányadóak.

A munkakör betöltésének feltételei:

  • egyetem,
  • eredményes tudományos munka végzésére való alkalmasság, a doktori képzés megkezdése (nyelvtudományi doktori képzésben (PhD)),
  • szemináriumok, gyakorlatok vezetésére való alkalmasság,
  • oktatási feladatai témájában a mesterfokozat és szakképesítés követelményeit érdemben meghaladó tudás, és ehhez kapcsolódó széleskörű tájékozottság,
  • Jártasság a nyelvészeti kutatásban és kísérletezésben,
  • Angol nyelvből legalább C1 szintű, igazolható nyelvtudás,
  • A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 44/A. §-ában foglalt feltételeknek való megfelelés (büntetlen előélet; büntetőeljárás hatálya alatt egyes meghatározott cselekmények elkövetése miatt nem áll; foglalkozástól eltiltás hatálya alatt nem áll; egyéb kizáró ok nem merül fel).

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • Hazai vagy külföldi felsőoktatásbeli oktatási tapasztalat, tudományszervezési és pályázati tapasztalat,
  • Jártasság az interdiszciplináris nyelvészeti kutatásokban (különös tekintettel a következő területekre: szociolingvisztika, diskurzuselemzés; pragmatika és interkulturális pragmatika; első, második és harmadik nyelv elsajátítása; pszicholingvisztika, számítógépes nyelvészet, nyelvtörténet),
  • Kísérletes nyelvészeti tapasztalat,
  • Tapasztalat anyanyelvi és idegen nyelvi kompetenciák mérésében és értékelésében,
  • Jártasság a modern nyelvtudomány eredményeinek a nyelvtan és a nyelvek tanításában való alkalmazásában,
  • Tanári végzettség,

Benyújtandó iratok, igazolások:

  • a pályázatnak tartalmaznia kell: a pályázó személyi adatait, lakcímét, szakmai díjait, szakmai, tudományos munkáját, terveit, hazai és nemzetközi tudományos, illetve szakmai szervezetekben végzett munkáját, kutatói, kutatásszervezői tapasztalatait, a nemzetközi mobilitás adatait,
  • részletes szakmai önéletrajz, publikációs lista,
  • iskolai végzettséget, idegennyelv tudást igazoló dokumentumok másolata, doktori képzésben való részvétel igazolása,
  • publikációk és tudományos munkák, független hivatkozások az MTMT által hitelesített jegyzéke,
  • külső pályázó esetén három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány, (nem szükséges hatósági bizonyítvány benyújtása abban az esetben, ha az egyetemmel korábban fennállt megbízási vagy foglalkozási jogviszonyára tekintettel már igazolta és a korábbi jogviszonya megszűnése óta legfeljebb hat hónap telt el),
  • nyilatkozat arra vonatkozóan, hogy a pályázat tartalmát az azt véleményező, elbíráló személyek megismerhetik, és hogy a pályázó a pályázati anyagában foglalt személyes adatainak a pályázati eljárással összefüggésben történő kezeléséhez hozzájárul.

Benyújtási határideje: 2022. június 20.

A munkakör betölthetőségének időpontja: 2022. szeptember 1.

A jelentkezések elbírálásának határideje: 2022. július 31.

A jelentkezések benyújtásának módja:

Postai úton: DE Bölcsészettudományi Kar Dékáni Hivatal 4002 Debrecen, Pf: 400.

Kérjük a borítékon feltüntetni a pályázati adatbázisban szereplő azonosító számot: KCHR/12883/2022. valamint a beosztás megnevezését: tanársegéd.

Last update: 2023. 06. 08. 11:03