Volt vendégoktatók és óraadók

vissza a tanszéki oldalra

2002 ősz – 2019 tavasz

Dr. John Jablonski

Ferris State Egyetem (Big Rapids, Michigan, USA)

Az 1980-as években John Jablonski kulturális attaséként tevékenykedett az Egyesül Államok nagykövetségén, és azóta számtalan alkalommal tért vissza Magyarországra mint egyetemi oktató. A 2002/2003-as tanévben Fulbright vendégoktatóként látogatott el hozzánk és Fogalmazás elméletet, A rhetorika történetét, Üzleti  és szakszövegírást, valamint Mai amerikai társadalmi jelenségek elnevezésű kurzust tartott. Az oktatáson kívűl segített kidolgozni egy új specializáció, Információ- és kommunikációtervezés és -technológia, szakszöveg-írás komponensét. A 2000-es és 2010-es években egyhetes tömörített vagy teljes kurzusokat tartott:  Technical Writing, Advanced Academic Writing, Composition Theory, Classical Rhetoric, American Political Rhetoric: Past and Present, The Rhetoric of Race in America, and Historical Aspects of English. 2012-ben Pro Universitate Debreceniensi 2000 emlékérem kitüntetésben részesült, melyet azoknak adományoznak, akik kiemelkedő módon segítik az egyetem oktató-kutató munkáját, hozzájárulnak az intézmény fejlődéséhez, hazai és külföldi elismertségének növeléséhez, illetve akik jelentős szerepet töltenek be az egyetem társadalmi, tudományos kapcsolatrendszerének fejlesztésében.

Dr. Balogh Zsuzsanna

Két félévet töltött tanszékünkön, mialatt a kognitív tudományhoz kapcsolódó kurzusokat tartott, melyeknek központi témája az elme funkciói voltak.

2015 ősz – 2017 ősz

Csernoch Mária

Debreceni Egyetem, Informatikai kar

Információs tehcnológia és adatkezelés tárgyú kurzusokat oktatott Információ- és kommunikációtervezés és -technológia specializációnkon.

2016 ősz

Louis Joseph Mattia

Gyakorlati órát tartott “Üzleti bemutatók: Power Point” névvel az Üzleti angol specializációnkban.

2013 ősz

Daniel Ding

Ferris State Egyetem (Big Rapids, Michigan, USA)

Fulbright vendég-professzorként érkezett hozzánk. Esszéírást, szakszöveg-írást és interkulturális kommunikációt tanított.

2012 ősz

Günter Radden (honlap)

Hamburgi Egyetem, Bölcsészettudományi Kar

Günter Radden többször látogatott el tanszékünkre a múltban (2002 ősz, 2006/2007, 2012 ősz). Nyelvész professzor emeritusként, egy kognitív nyelvtan kurzust tartott mesterképzésen, valamint kognitív nyelvészeti kutatószemináriumot a doktori képzésben.

2009 ősz – 2013 ősz

Dennica Peneva

Discimus Szakgimnázium

Számos tárgyat tanított az Üzleti angol specializációnkban: Az üzleti angol terminológiája, A közgazdaságtan elmélete, Az EU nyelve, Angol mint szaknyelv: a jogi angol, A jogi angol: jogi szövegek fordítása, valamint Fordítási segédletek.

2004 tavasz 2011 ősz

Laczkóné Rácz Edit

Debreceni Egyetem, Gazdaságtudományi Kar

Angol üzleti szaknyelvet és Haladó üzleti témák tárgyat oktatott az Üzleti angol specializációban.