Dr. Csépes Ildikó: összes tanított kurzus

Alapképzés (BA)

AN10001BA / AN18001BA / AN1000OMA Olvasott szöveg értése és beszédkészség fejlesztése (elsőéves hallgatóknak)

A nyelvgyakorlati kurzus elsősorban a beszédkészség és az olvasott szöveg értésének a fejlesztését célozza meg a nyelvi alapvizsgára (English Yardstick Exam) történő felkészülés szellemében. Az órákon változatos szövegforrásokkal dolgoznak a hallgatók, melyek témái nemcsak a szókincsfejlesztéshez, de változatos munkaformákkal (szerepjáték, vita, egyéni prezentáció) a beszédkészség fejlesztésének alapjául is szolgálnak.

Mesterképzés (tanári MA) és Osztatlan tanárképzés

AN3100OMA Nyelvtanulási Módszerek

A kurzus az idegen nyelv tanításának legelterjedtebb módszereivel ismerteti meg a résztvevőket. A kurzus során lehetőség nyílik arra, hogy egyes módszerek tárgyalásakor az órai munka is az adott módszer szellemében folyjék. Az órai tapasztalatok összegzése nyomán az egyes módszerek erényei és gyenge pontjai megvitatásra kerülnek.

AN3101OMA Az angol nyelv tanításának módszertana 1

A kurzus az angol nyelv tanításának módszertanával ismerteti meg a résztvevőket, elsősorban a kiejtés, szókincs és nyelvtan tanításának elméleti és gyakorlati kérdéseivel. Az órákon mindenkinek lehetősége nyílik mikro-tanításra, illetve hasznos tapasztalatokat gyűjthet annak alapján, ahogy a csoport többi tagja próbálkozik az angol nyelv tanításával különböző nyelvtudási szinten lévő diákok számára. A csoport tagjainak egymásrautaltsága, a biztonságos közeg és a konstruktív kritikai megjegyzések együtt sikeres teret nyújtanak a leendő nyelvtanárok első tanítási kísérleteihez.

AN5100OMA Az angol nyelv tanításának módszertana 2

A kurzus az angol nyelv tanításának módszertanával ismerteti meg a résztvevőket, elsősorban a négy nyelvi készség (olvasott és hallott szöveg értése, beszéd- és íráskészség) fejlesztésének elméleti és gyakorlati kérdéseivel. Az órákon mindenkinek lehetősége nyílik mikro-tanításra, illetve hasznos tapasztalatokat gyűjthet annak alapján, ahogy a csoport többi tagja próbálkozik az angol nyelv tanításával különböző nyelvtudási szinten lévő diákok számára. A csoport tagjainak egymásrautaltsága, a biztonságos közeg és a konstruktív kritikai megjegyzések együtt sikeres teret nyújtanak a leendő nyelvtanárok első tanítási kísérleteihez.

AN5101OMA/AN4101OMA/ANL1810MA/ANL1030MA Osztálytermi jó gyakorlatok

A kurzus a hallgatók számára lehetőséget nyújt a nyelvtanítás módszertani eszköztárának bővítéséhez, a nyelvi és az interkulturális kompetencia elsajátításához. A kurzus folyamán videóra rögzített órarészletek elemzésére és kevésbé ismert nyelvtanítási technikák és eljárások megismertetésére kerül sor. A résztvevők önálló kiselőadással és/vagy mikro tanítással formálhatják a szemináriumokat igényeik szerint.

AN5104OMA/AN4103OMA/ANL1080MA/ANL1816MA Nyelvi tesztelés és értékelés

A kurzus az idegen nyelvi mérés alapelveivel ismerteti meg a résztvevőket. Célja, hogy megvilágítsa, hogy milyen módon lehet a nyelvi tesztek érvényességét ellenőrizni, és hogy milyen szempontokat kell figyelembe venni a tesztek összeállításánál annak érdekében, hogy például a négy fő nyelvi készségen keresztül a diákok kommunikatív nyelvhasználati képességét fel lehessen mérni.

AN5102OMA/AN4102OMA Egyéni tanulói különbségek

A kurzus célja, hogy megismertesse a hallgatókkal a nyelvtanulók egyéni különbségeinek típusait és azok fogalmát. A kognitív, affektív és egyéb típusok áttekintése mellett arról is képet kapnak, hogy hogyan lehet kezelni ezeket a változókat a nyelvi órán különböző tanítási módszerek segítségével, illetve hogyan lehet kiaknázni a rejtett előnyöket vagy a diákokat ráhangolni hatékonyságot fokozó stratégiák használatára. A kurzus során a diszlexiás nyelvtanulók problémáit is terítékre kerülnek és az is, hogy lehet az ő szükségleteiket figyelembe enni.

ANL1010MA Az angol nyelv tanításának módszertana 1
(távoktatás)

A kurzus célja, hogy megismertesse a hallgatókat távoktatás formájában a nyelvtanítási módszerek és eljárások alapelveivel, és hogy gazdagítsa a már gyakorló tanárok tanítási technikáinak repertoárját. A kurzus folyamán tárgyalásra kerül az osztálytermi munka szervezése, a diákok motiváltságának kérdése, az angol nyelv kiejtésének, szókincsének és nyelvtanának tanítása.

ANL1020MA Az angol nyelv tanításának módszertana 2
(távoktatás)

A kurzus célja, hogy megismertesse a hallgatókat távoktatás formájában a nyelvtanítási módszerek és eljárások alapelveivel, és hogy gazdagítsa a már gyakorló tanárok tanítási technikáinak repertoárját. A kurzus folyamán tárgyalásra kerül a négy nyelvi készség, az olvasott szövegértés, hallott szövegértés, beszéd- és íráskézség, valamint az interkulturális kommunikatív kompetencia fejlesztése.