Kutatási projektek - Gendertudományi Központ

Közös kutatási projektek és konferenciák

1. Project: „Alternatív közelítések a 19. századi angol nyelvű kultúrákhoz” című, tanszéki Kutatási és Fejlesztési Pályázat (1997-1998)
Projektvezető: Dr. Séllei Nóra
2. Konferencia: „Alternatív közelítések a 19. századi angol nyelvű kultúrákhoz” (Debrecen, 1998 szeptembere)
Szervezők: Dr. Séllei Nóra, Dr. Bényei Tamás
3. Konferencia: „A nő mint szubjektum, a női szubjektum” (Debrecen, 2006 áprilisa)
Szervező: Dr. Séllei Nóra

Egyéni projektek és ösztöndíjak

Dr. Séllei Nóra

1. 1992. május–június: TEMPUS oktatói csere (University of Hull, 11 hét) - kutatás: Katherine Mansfield és Virginia Woolf
2. 1997. július–1998. június: az Open Society Institute Research Support Scheme-jének egyéves ösztöndíja - kutatás 19. századi írónők témában.
3. 1997. szeptember–november: az MKM és a British Council támogatta intézményközi csere keretében háromhónapos kutatómunka a Royal Holloway College-ban (Anglia) - kutatás 19. századi írónők témában.
4. 1998. június–2001. május: az MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíja hároméves időtartamra - kutatás: írónők önéletrajzai
5. 2000. március: a budapesti Közép-Európai Egyetem Curriculum Resource Centerének egyhetes ösztöndíja. Téma: a feminista filozófia beépítése az egyetemi oktatásba. Kurzuskidolgozás: Bevezetés a gendertudományba
6. 2000. szeptember–2001. június: a budapesti Közép-Európai Egyetem Curriculum Resource Centerének tízhónapos ösztöndíja A nők és az őrültség az irodalomban című kurzus kidolgozására és tanítására.
7. 2003–2006: egyéni OTKA-kutatás kutatás: A feminista irodalomelmélet és irodalomkritika irányzatai
8. 2007: háromhónapos Andrew W. Mellon ösztöndíj (The Institute for Advanced Studies in the Humanities, University of Edinburgh) - kutatás: Virginia Woolf
9. 2008 október: a budapesti Közép-Európai Egyetem Curriculum Resource Centerének egyhetes ösztöndíja. Téma: film és gender; kapcsolódó program: Teresa de Lauretis mesterkurzusa; Kidolgozott kurzus: Film and Gender.