Dr. Glant Tibor - Kurzusok/Courses

Összes tanított kurzus (mind angol nyelven)

Debreceni Egyetem (DE, KLTE), Észak-amerikai Tanszék, 1991 óta

PhD
American-Hungarian Relations in the 20th Century (Amerikai-magyar kapcsolatok a XX. században)
American Political Thought 1-2 Black History and Culture (Fekete történelem és kultúra) Tarnóc Andrással, Mózes Dorottyával és Gaál-Szabó Péterrel közösen
Historical Research Methodology and Writing (Történelmi kutatásmódszertani és publikációs szeminárium) Vida István Kornéllal és Borus Györggyel
History, Memory, Film (Történelem, emlékezet, film)
Introduction to Advanced American Studies (Emelt szintű bevezetés az amerikanisztikába) Abádi-Nagy Zoltánnal
Mass Media, Popular Culture, and Modern American Politics (A tömegmédia, a populáris kultúra és a modern amerikai politika) Richard King Scher vendégprofesszorral
Presentation Skills (Előadói készségek fejlesztése, módszertani kurzus) Séllei Nórával, Donald E. Morse-szal, Venkovits Balázzsal, Ureczky Eszterrel és Hudácskó Brigittával

MA
American Empire: US Foreign Policy since 1945 (Amerikai birodalom: az USA külpolitikája 1945 óta)
Crises Behind the Iron Curtain: the US and Eastern Europe in the Cold War (Válságok a vasfüggöny mögött: az USA és Kelet-Európa a hidegháborúban)
Culture Shock or Culture Clash? The United States and Central Europe in the Early 21st Century (Kultúrsokk vagy kultúrák ütközése? Az Egyesült Államok és Közép-Európa a 21. században) A TCU Honors programjával közösen
History, Memory, Film (Történelem, emlékezet, film)
Introduction to the Profession of American Studies (Módszertani beveztés az amerikanisztikába)
North American History and Political Culture in the 20th Century (Észak-amerikai történelem és politikai kultúra a 20. században) Tóthné Espák Gabriellával és Molnár Judittal
Race, Crime, and Horror in Interwar American Film (Faj, bűnözés és horror a két háború közti amerikai filmben)

BA
American Civilization (Amerikai országismeret)
American Culture and Institutions (Amerikai kultúra és intézményrendszer)
American Culture and Institutions Revisited (Amerikai kultúra és intézményrendszer "újratöltve")
American-Hungarian Relations and Contacts (Amerikai-magyar kapcsolatok)
Black History: The Civil Rights Movements (Fekete történelem: a polgárjogi mozgalmak)
Introduction to American Studies (Bevezetés az amerikanisztikába)
The African-American Civil Rights Movements (A fekete polgárjogi mozgalmak a hatvanas években)
The US in 1969 (Az USA 1969-ben)
United States History (Az USA története)

Osztatlan, 5-éves képzésben (csak a később nem tanított kruzusok, Bologna előtt)
North American Culture and Society: Historical Perspectives (Észak-amerikai kultúra és társadalom: történelmi perspektívák)
Race, Ethnicity and Multiculturalism in North America (Faj, etnikum és multikulturalizmus Észak-Amerikában)
The End of an Empire: The United States and Austria-Hungary in World War I (Egy birodalom vége: az USA és az Osztrák-Magyar Monarchia az első világháborúban)
The Movements of the Sixties (A hatvanas évek mozgalmai)
United States Foreign Policy Since 1945 (Az USA külpolitikája 1945 óta)
United States Foreign Policy in the 20th Century (Az USA külpolitikája a 20. században)
United States History through Documents (Az USA története dokumentumok tükrében).
United States History, 1900-1945 (Az USA története, 1900-45)
United States History, Since 1945 (Az USA története 1945 óta)

Egyéb DE-s képzésekben
Az Egyesült Államok külpoiltikája a 20. században (magyarul, történész hallgatóknak)
Amerikai országismeret (magyarul, a nemzetközi kapcsolatok programban)
Introduction to Hungarian Culture (Bevezetés a magyar kultúrába, külföldi hallgatóknak, angolul)

Külföldön tanított (csak teljes kurzusok)
Texas Christian University, Fort Worth, TX, USA, 2015-16
Crises Behind the Iron Curtain: the US and Eastern Europe in the Cold War The United States in World War I
Beyond Sex and Drugs and Rock and Roll. The Movements of the Sixties

University of Missouri-St. Louis, USA, 2009
Crises Behind the Iron Curtain: the US and Eastern Europe in the Cold War

Partiumi Keresztény Egyetem, Nagyvárad, Románia, 2002-2006
United States History (Az USA története)
US-East-European-Hungarian Relations (Az USA, Kelet-Európa és Magyarország kapcsolatai)
American Culture and Institutions: A Different View (Amerikai kultúra és intézményrendszer másképpen)
American Culture 2 (Amerikai kultúra 2)
American-Hungarian Relations (Amerikai-magyar kapcsolatok)

University of Bremen, Németország, 2005

Maastricht Center for Transatlantic Studies, Maastricht, Hollandia, 1998 & 2005
The End of an Empire: The United States and Austria-Hungary in World War I
Crises behind the Iron Curtain: The US and Eastern Europe in the Cold War

University of Warwick, Department of History, Anglia, 1994
United States Foreign Policy in the 20th Century.