Dr. Tóth Ágoston

adjunktus
Szervezeti egység
Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Angol-Amerikai Intézet, Angol Nyelvészeti nem önálló Tanszék
Központi telefonszám
Cím
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
Emelet, ajtó
1. emelet, 115 (oktatói szoba)

Fogadóórák (115. iroda): hétfő 13-14, péntek 4-5

Március 18-22 között csak Webexen keresztüli fogadóórák e-mailes egyeztetést követően.

Önéletrajz | Publikációk | Kurzusok

1997 óta vagyok a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézetének oktatója az Angol Nyelvészeti Tanszéken.

A Debreceni Egyetemen végeztem angol szakos tanárként és informatika tanárként. A PhD fokozatomat 2006-ban szereztem meg nyelvészetből, a disszertációm címe: “Perspectives on the Lexicon” (Budapest: Akadémiai Kiadó, 2008). Elsősorban számítógépes lexikográfiával, korpusznyelvészettel és gépi tanulással foglalkozom. Különösen izgalmasnak és fontosnak tartom a neurális hálózatokat használó gépi tanulási megoldásokat. Disztribúciós szemantikával kapcsolatos megoldásokon is dolgozom, 2014-ben könyvet jelentettem meg "The Company that Words Keep: Distributional Semantics" címmel.

Tagja vagyok az MTA Szótári Munkabizottságának.

25 különböző egyetemi kurzust oktattam eddig a képzés minden szintjén (alapszaktól a doktori képzésig), ezek egy részét új kurzusként vezettem be a képzésbe. Jártas vagyok a számítógéppel segített nyelvtanulásban (CALL), és az e-learning kurzusok bevezetésében. 2006-tól 2019-ig az Angol-Amerikai Intézet Moodle-alapú e-learning platformjának rendszergazdája voltam. Informatika szakos második diplomámat ezen kívül kutatási projektek programozási támogatásában használom fel rendszeresen.