Dr. Ureczky Eszter

Ureczky Eszter

mb. nem önálló tanszékvezető
Szervezeti egység
Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Angol-Amerikai Intézet, Brit Kultúra nem önálló Tanszék
Központi telefonszám
Cím
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
Emelet, ajtó
1. emelet, 104 (oktatói szoba)

Fogadóórák a tavaszi félévben: kedd 14-16

Szakmai önéletrajz | Publikációs lista | Összes kurzus

Kutatási és oktatási területei főként a kortárs anglofón próza és a filmtudomány, azon belül a betegség, a gondoskodás és az orvostudomány ábrázolása, amelyet kultúrorvostani, biopolitikai, bioetikai, fogyatékosságtudományi és kritikai gerontológiai elméletek szemszögéből vizsgál. Érdeklődési körébe tartozik továbbá az evés és az étel ábrázolása a 20. századi irodalomban és filmben. 2021-ben jelent meg Kultúra és kontamináció: A járvány metaforái és biopolitikája kortárs regényekben című kötete, 2022-ben a Helikon folyóirat Kultúrorvostan/Orvosbölcsészet lapszámát társszerkesztette. Az IEAS Mental Health Awareness Workshops szervezője, a BTK Tudományos Diákköri Tanácsának elnöke. Szakmai Facebook-oldal.