Cserép Attila - Kurzusok

A szillabuszok az e-learning oldalon találhatók

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alapképzés

AN20001BA/AN1006OMA English Pronunciation

A kiejtés gyakorlása mellett a kurzus fejleszti a fonetikai átírás képességét, megismerteti a hangok nyelvészeti leírását, a hangsúly és intonáció szerepét.

AN11002BA/AN18004BA/AN1103OMA/ANL11002BA Targeting the Verb Phrase

A tárgy keretében az angol nyelvtan elsajátítása történik előre kiosztott gyakorlati feladatok segítségével.

AN21000BA/AN2100OMA/ANL21000BA/AN28001BA The Structure of English 2: The Noun Phrase

Az előadás az angol nyelvtan főnévi csoportjával kapcsolatos legfontosabb szabályokat foglalja össze.

AN21001BA/ANL21001BA/AN2101OMA Targeting the Noun Phrase

AN10004BA Grammar in Context

A nyelvtan gyakorlása gazdag szövegkörnyezetben, a nyelvtani érzékenység fejlesztése.

AN21003BA/AN2104OMA/AN1050MA/ANL1805MA Challenging Grammar

A hagyományos nyelvtan gyakorlása mellett több figyelmet fordítunk a nyelvészeti szempontú elemzésre.

BTAN11001BA/BTAN1100OMA Vocabulary Building

Az angol nyelv szólásainak és frazális igéinek gyakorlása.

AN10006BA/AN1005OMA Advanced Writing and Composition

Az EYE vizsgára felkíszétő érveléses esszét és tömörítést gyakorló írás kurzus.

BA Nyelvészet sáv

AN40001BA/AN40023BA/AN5302OMA Lexicology and Phraseology

A kurzus bevezeti a hallgatót a szavak és szószerkezetek tanulmányozásába, többek között a szóképzési módok és a szójelentés kérdéseinek tárgyalásán keresztül.

ANL40001BA Lexicology and Phraseology

BA, Üzleti angol és fodítás specializáció

AN25006BA Lexicography

A szótárszekesztés és a szótár tanulmányozása

ANL25006BA Lexicography (Distance learning)

A szótárszekesztés és a szótár tanulmányozása

Anglisztika mesterképzés

BTAN1003MA Terms and Concepts in Linguistic, Literary and Cultural Studies

Többedmagammal tanított kurzus, mely az irodalmárokat és nyelvészeket egyaránt érintő témákat boncolgat.

Anglisztika mesterképzés, nyelvészeti ág

AN5014MA Perspectives on the Lexicon

AN5001MA Lexicology

A szóképzés módjainak és a produktivitásnak, valamint a szavak közötti jelentésbeli kapcsolatoknak és ezekhez kapcsolódó elméleteknek a tanulmányozása a kurzus célja.

AN5009MA Phraseology

Bevezetés a többé-kevésbé állandósult szókapcsolatoknak a világába. A szólások és egyéb frazeologizmusok formai és jelentésbeli jellemzőit valamint a frazeológiába tartozó nyelvi elemek osztályozásait vizsgálja.

AN5008MA Lexicography

A szótárszerkesztés elméletének és a szótár különféle részeinek viszgálata.

AN5015MA Advanced Topics in Semantics: Figurative Language

A metafora, metonímia, és "blending", azaz összeolvadás, mechanizmusait tanulmányozzuk és szólásvariánsokat próbálunk magyarázni.

Amerikanisztika mesterképzés

AN3029MA American Culture through Language: Metaphor and ideology in America

A kurzus célja feltárni a metaforikus kifejezések és szavak nyíltan vagy rejtetten kifejtett hatását a gondolkodásra és azzal összefüggő politikai és kulturális tevékenységekre.

Tanári MA

AN1010MA Targeting the Noun Phrase

AN1050MA/ANL1805MA Challenging Grammar

ANT400 Introduction to Phraseology (Távoktatás: másod- és harmadév)

A frazeológia tanárok szempontjából fontos területeinek bemutatása online anyag segítségével.

Felsőfokú szakképzés

BTIKOM1101FSZ Nyelvtani gyakorlat

A nyelvtan fejlesztése.

BTIKOM2102FSZ Nyelvhelyesség

A nyelvtan és nyelvhasználat fejlesztése.

BTIKOM1102FSZ Vocabulary Building

Szókincsfejlesztés különböző gyakorlatok segítségével.