Dr. Kalmár György

egyetemi docens
Szervezeti egység
Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Angol-Amerikai Intézet, Brit Kultúra nem önálló Tanszék
Központi telefonszám
Cím
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
Emelet, ajtó
1. emelet, 116/4 (oktatói szoba)

Fogadóórák:
A 2023/24 tanév tavaszi félévében: kedd 14-15, csütörtök 12-13, 116/4.

Szakmai önéletrajz | Publikációs lista | Összes kurzus

Dr. Kalmár György a DE Brit Kultúra Tanszékének habilitált docense. 1997-ben kapott magyar-angol szakos diplomát a Debreceni Egyetemen, majd egy évig az Oxfordi Egyetemen végzett kutatást, 1999 óta a DE oktatója. Első PhD fokozatát filozófiából szerezte 2003-ban, a másodikat irodalomból 2007-ben. Fő kutatási területei az irodalom- és kultúraelmélet, a kortárs európai film, a gender studies valamint az angol irodalom története. A ZOOM filmtudományi könyvsorozat társ-alapítója, a ZOOM filmtudományi konferenciák társ-szervezője, a Magyar Filmtudományi Társaság alapító tagja. Több, mint hatvan tanulmány, szakcikk és hét könyv szerzője. Legutóbbi kötetei a Formations of Masculinity in Postcommunist Hungarian Cinema (Palgrave-Macmillan, 2017), mely magyarul a Gondolat kiadónál jelent meg A férfiasság alakzatai a rendszerváltás utáni magyar filmben címmel (2018), és a Post-Crisis European Cinema: White Men in Off-Modern Landscapes (Palgrave-Macmillan 2020), ami magyarul A válság mozija: A 21. századi európai rendezői film címmel jelent meg (Gondolat, 2023).