Győri Zsolt

Dr. Győri Zsolt

adjunktus
Szervezeti egység
Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Angol-Amerikai Intézet, Brit Kultúra nem önálló Tanszék
Központi telefonszám
Cím
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
Emelet, ajtó
1. emelet, 105 (oktatói szoba)

Fogadóórák a vizsgaidőszakban: csütörtök 12:00-13:00 DE január 23-án (kedd) 12:00-13:00

Szakmai önéletrajz | Publikációs lista | Összes kurzus

Győri Zsolt a Kossuth Lajos Tudományegyetemen szerzett angol szakos és filozófus diplomát. PhD disszertációjában (2007) Stanley Kubrick „antihumanista" portréjának megrajzolására tett kísérletet. Gilles Deleuze filmfilozófiáját, annak szerzői elméletet képviselő vetületét azóta is előszeretettel használja filmrendező-értelmezéseiben. Főbb kutatási területei közé tartozik a film és társadalom, a mozi és ideológiák viszonyának vizsgálata, valamint a brit filmtörténet. Ez utóbbi témában antológiát szerkesztett. Tanulmányait, recenzióit hazai folyóiratokban konferencia-előadásait hazai és külföldi kötetekben publikálta.