Dr. Lénárt-Muszka Zsuzsanna

Fogadóórák: kedd 14-15, szerda 14-15

Önéletrajz | Publikációk | Kurzusok

Dr. Lénárt-Muszka Zsuzsanna tanársegédként dolgozik a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézetének Észak-amerikai Tanszékén. A Debrecei Egyetemen amerikanisztika szakon szerzett MA fokozatot 2012-ben, valamint tanári MA fokozatot 2017-ben. Doktori fokozatát 2021-ben szerezte a Debreceni Egyetemen a Mothers in the Wake of Slavery: The Im/possibility of Motherhood in Post-1980 African American Women’s Prose (Anyák a rabszolgaság után: Az anyaság lehetősége és lehetetlensége afroamerikai írónők 1980 utáni prózájában) c. disszertáció megvédésével. Kutatási területe az anyaság és anyai testek reprezentációja a kortárs amerikai irodalomban és vizuális kultúrában, valamint a fekete feminizmus, afropesszimizmus, és kanadai irodalom. Főként észak-amerikai irodalom és kultúra, valamint módszertan témákban tart kurzusokat.