Észak-Amerikai Tanszék - Ausztrál tanulmányok

Az Angol-Amerikai Intézet 2007-ben kapta meg az Ausztrál Tanulmányi Központ címet. Kezdeményezője és tagja vagyunk az Ausztrál Tanulmányok Regionális Hálózatának. Az Észak-amerikai Tanszék és a Brit Irodalom Tanszék égisze alatt kurzusokat hirdetünk és szakdolgozatokat vezetünk ausztrál irodalom, kultúra, történelem, politika, film és dráma témakörökben. Vendégelőadókat fogadunk, közös programokat szervezünk más magyarországi , európai és ausztráliai intézményekkel. Oktatóink és a régió iránt érdeklődő hallgatóink kutatómunkája révén elősegítjük Ausztrália és az Ázsia-Óceánia régió megismerését. Kurzusainkon jövendő angoltanárok (is) bővíthetik ismereteiket. Egyetemen kívüli érdeklődők is fordulhatnak hozzánk tájékoztatásért.

Ausztrál tanulmányokról bővebb információt a lap angol nyelvű változatán olvashatnak.