Dr. Glant Tibor

egyetemi docens
Szervezeti egység
Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Angol-Amerikai Intézet, Észak-amerikai nem önálló Tanszék
Központi telefonszám
Cím
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
Emelet, ajtó
1. emelet, 120/2 (oktatói szoba)

Fogadóórák: csütörtök és péntek 9-10, valamint megbeszélés szerint

Önéletrajz | Publikációk | Kurzusok

Glant Tibor diplomáját a Debreceni Egyetemen (KLTE) szerezte történelem-angol szakon. MA és PhD fokozatot az angliai University of Warwickon szerzett történelemből. 1991 óta tanít amerikai civilizációs, filmes és történelmi kurzusokat, valamint az amerikai-magyar kapcsolatok történetét. 2002 és 2017 között tanszékvezetőként szolgált. 2008-ban habilitált a Debreceni Egyetemen, az Amerikanisták Magyarországi Társaságának elnöke 2013 óta. Magyarországon kívül tanított még Angliában, Németországban, Hollandiában, Romániában és az Egyesült Államokban is. Számos könyvet írt az első világháborúról és Trianonról, 1956-ról, az Amerikáról szóló utazási irodalomról és a Szent Korona amerikai „kalandjáról”. Debrecenben él feleségével és kislányával.