Dr. Csépes Ildikó

mb. nem önálló tanszékvezető
Szervezeti egység
Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Angol-Amerikai Intézet, Angol Nyelvpedagógiai és Szakmódszertani (nem önálló) Tanszék
Központi telefonszám
Cím
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
Emelet, ajtó
1. emelet, 113 (oktatói szoba)

Fokozat: PhD, Dr. Habil

Fogadó óra: csütörtök 11.45-12.45, péntek 9.45-10.45

Szakmai Önéletrajz | Publikációs lista | Kurzusok

Csépes Ildikó fő oktatási és kutatási szakterülete az idegen nyelvi mérés és értékelés. Ph.D fokozatát 2003-ban, habilitációját 2021-ben is ebben a témakörben szerezte. 2004 január és 2014 július között tagja, az utolsó 6 évben elnöke volt az Oktatási Hivatal alá tartozó Nyelvvizsgát Akkreditáló Testületnek. Az Angol Nyelvpedagógiai és Szakmódszertani Tanszék vezetője. Szakmai érdeklődése és kutatási területei: nyelvtanulási elméletek, nyelvoktatási áramlatok és módszerek; alkalmazott nyelvészet, melynek fókuszában a nyelvpedagógia áll. Az Erasmus+ által támogatott, 2015 szeptember és 2018 szeptember között futó díjnyertes (British Council ARAG) TALE projekt (Teachers’ Assessment Literacy Enhancement) magyarországi partnere.